Parking Błękitny przy lotnisku
Kraków Balice

Balice Parking ulokowany jest w odległości 150 metrów od terminala. Parking został przygotowany dla długo i krótko terminowych postojów.

Czytaj więcej

+48 888 853 903

Mapa dojazdu do parkingu k. Kraków Błękitny
Parking jest czynny całą dobę

Czynny całą dobę

Blisko terminalu lotnicka Balice

Strzeżony przez 24 H/D

Parking Błękitny jest strzeżonyu 24/7

150 metrów od lotniska

Cały parking jest ogrodzony oraz oświetlony

Ogrodzony i oświetlony

Co można zabrać na pokład samolotu?

Coraz częściej udając się na urlop, wycieczkę, wybieramy samolot jako środek transportu. Z tego też względu warto wiedzieć, co przy okazji przygotowania do podróży możemy zabrać na pokład samolotu. Kwestia bagażu ulega ciągłym zmianom, a każda linia lotnicza ma swój własny regulamin, który musimy bezwzględnie przestrzegać, aby nie naruszyć zasad regulaminu. Zwłaszcza sprawa dotyczy mniej doświadczonych pasażerów.

Zawartość bagażu dopasowana do standardów linii lotniczych

Każdy przewoźnik stosuje własne przepisy, definiując w ten sposób zasady dotyczące bagażu podręcznego musi zobowiązać się do wnoszenia na pokład samolotu tylko dozwolonych przedmiotów. Co można przewozić w bagażu podręcznym? Podstawowe ograniczenia dotyczą przede wszystkim płynów. Dozwolone jest przewożenie maksymalnie jednego litra płynów w pojemnikach do 100 ml. Ten przepis dotyczy także kosmetyków takich jak szampony, wszelkiego rodzaju płyny oraz balsamy. Także pojemność napojów alkoholowych jest ograniczony w takim samym stopniu.

Stanowczo zabronione jest przewożenie narzędzi, które posiadają ostre krawędzie, kolce lub mogą być używane jako broń, dotyczy to nie tylko noży, ale także nożyczek. Najczęściej w regulaminie zezwala się na zabranie lekarstwa oraz innych akcesoriów medycznych, ale tylko wtedy, gdy są one niezbędne pasażerowi podczas lotu. Na chwilę obecną żaden z przewoźników w Polsce nie wprowadził ograniczeń w kwestii urządzeń elektronicznych. Stąd też możemy zabrać smartfony, laptopy, czytniki i tablety. Jednak korzystanie z nich na pokładzie jest ograniczone, muszą podczas lotu być ustawione na tryb samolotowy.

Jakie jedzenie i napoje można zabrać na pokład samolotu?

Także w kwestii jedzenia i napojów obowiązują pewne reguły. Wygląda to podobnie jak w przypadku leków i kosmetyków. Napój znajdujący się w opakowaniu powyżej 100 ml nie przekroczy progu pokładu samolotu. Poza tym, łączna pojemność płynów nie może przekraczać jednego litra. Wyjątek stanowią wszelkie napoje i alkohole, które zostały zakupione w strefie bezcłowej, czyli po przejściu kontroli bagażowej.

Jednak należy pamiętać, aby sprawdzić przepisy celne kraju, do którego podróżujemy, niektóre z nich zabraniają wwozu alkoholu. Na terenie Unii Europejskiej nie ma zakazów dotyczących przewozu żywności. Już poza nią pojawią się pewne problemy. Część państw zakazuje przywożenia żywności nieprzetworzonej i świeżej. Stąd też należy przed wylotem sprawdzić, jakie produkty można zabrać. Potrzebne informacje znajdziemy na oficjalnych stronach danego kraju.

Kontakt

Parking Błękitny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy wybierają się samochodem na lotnisko Kraków Balice.

Zadzwoń teraz! +48 888 853 903


Kontakt

Nasz parking to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy wybierają się samochodem na lotnisko Kraków Balice.

Parking Błękitny w Balicach

Tel: +48 888 853 903

ul. Olszanicka 174

32-083 Balice k.Krakowa